Last Updated: 09/06/18 01:10 AM

Home  About Us  Points  Results  News  Schedule All Time 1934-201644
Rules Point System Facebook Twitter Links  Division II Pages ONMDOTY 99'-2016
  
 

Results listed alphabetically by race series
BCRA

Race: BCRA/WMRA

Date: 8/20/16                         Sanctioning Body: BCRA/WMRA

Track: Ukiah Speedway        Location: Ukiah, CA         Cars Present: 

Fast Time: 

Feature: awaiting results from sanctioning organization

Winning Chassis/Engine:


Race: USAC Western/BCRA

Date: 7/21/18                                  Sanctioning Body: USAC Western/BCRA

Track: Petaluma  Speedway         Location: Petaluma, CA            Cars Present: 21

Fast Time: Clayton Rustin

Feature: 1. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28), 2. David Prickett (Neverlift#24), 3. Michael Faccinto (Dodenhoff#9), 4. Maria Cofer (Cofer#57), 5. Frankie Guerrini (F&F#63), 6. Robby Josett (Josett#2), 7. Geoff Ensign (Finkenbinder#3), 8. Randi Pankratz (Pankratz#8), 9. C.J. Sarna (Sarna#20), 10. Kyle Beilman (Beilman#31), 11. Marvin Mitchell, 12. Daniel Anderson, 13. Jackson Dukes, 14. Clayton Ruston, 15. Matt Sargent, 16. Ashley Hazleton-Heredia, 17. Shannon McQueen, 18. Ariel Biggs, 19. Robert Dalby, 20. J.R. Williams.

Winning Chassis/Engine: Spike/Toyota


Race: BCRA

Date:  7/14/18                               Sanctioning Body: BCRA

Track: Stockton 99 Speedway    Location: Stockton, CA           Cars Present: 8

Fast Time: Chad Nichols

Feature: 1. Chad Nichols; 2. Mark Maliepaard; 3. Jesse Love; 4. Frankie Guerinni; 5. Floyd Alvis; 6. J.R. Williams; 7. Cody Jessop; 8. David Goodwill.

Winning Chassis/Engine:  Beast/Esslinger


Race: Gerhardt Memorial

Date: 7/7/18                             Sanctioning Body: BCRA

Track: Madera Speedway      Location: Madera, CA         Cars Present: 8

Fast Time: Jerome Rodela 

Feature: 1. Jerome Rodela; 2. Chad Nichols.; 3. David Goodwill; 4. Jesse Love; 5. J.R. Williams; 6. Mark Maliepaard; 7. Maria Cofer; 8. Cody Jessop.

Winning Chassis/Engine: Beast/Toyota


Race: Tom Manning Memorial

Date:  6/16/18                               Sanctioning Body: BCRA

Track: Stockton 99 Speedway    Location: Stockton, CA           Cars Present: 7

Fast Time: Jesse Love

Feature: 1. Chad Nichols; 2. Jesse Love; 3. Mark Maliepaard; 4. David Goodwill; 5. Maria Cofer; 6. Cody Jessop; 7. J.R. Williams.

Winning Chassis/Engine:  Beast/Esslinger


Race: BCRA

Date: 6/9/18                            Sanctioning Body: BCRA

Track: Petaluma Speedway    Location: Petaluma, CA         Cars Present: 11

Fast Time: Chase Johnson

Feature: 1. Maria Cofer; 2. Geoff Ensign; 3. David Prickett; 4. Robert Dalby; 5. Jesse Love; 6. Jason Dukes; 7. Marv Mitchell; 8. J.R. Williams; 9. Matt Sargent; 10. Chase Johnson.

Winning Chassis/Engine: Spike/Esslinger


Race: BCRA

Date: 6/8/18                             Sanctioning Body: BCRA

Track: Ocean Speedway        Location: Watsonville, CA         Cars Present: 13

Fast Time: Chase Johnson

Feature: 1. Chase Johnson; 2. Maria Cofer; 3. Robert Dalby; 4. Shannon McQueen; 5. Jason Dukes; 6. Jesse Love; 7. Randi Pankratz; 8. Matt Sargent; 9. Kyle Bellima; 10. David Prickett; 11. J.R. Williams; 12. Tyler Slay.

Winning Chassis/Engine:
Spike/Chevrolet


Race: BCRA

Date:  5/26/18                        Sanctioning Body: BCRA

Track: Stockton Dirt Track    Location: Stockton, CA           Cars Present: 11

Fast Time: not held

Feature: 1. Shane Golobic;  2. Michael Faccinto; 3. Maria Cofer; 4. John Sarle; 5. Frankie Guerinni; 6. David Prickett; 7. Ronnie Gardner; 8. Rick Cook; 9. J.R. williams; 10. Marv Mitchell.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: Vukovich Classic

Date: 5/5/18                               Sanctioning Body: BCRA

Track: Madera Speedway        Location: Madera, CA         Cars Present: 11

Fast Time: Jesse Love

Feature: 1. Jerome Rodela; 2. Mark Maliepaard; 3. David Goodwill; 4. Jesse Love; 5. Chad Nichols; 6. Scott Pierovich; 7. J.R.Williams; 8. MariaCofer; 9. Cody Jessop; 10. Frankie guerinni; 11.Floyd Alvis.

Winning Chassis/Engine: Beast/Toyota


Race: BCRA

Date: 3/31/18                             Sanctioning Body: BCRA

Track: Madera Speedway        Location: Madera, CA         Cars Present: 7

Fast Time: Chad Nichols 

Feature: 1. Courtney Crone; 2. Davey Hamilton Jr.; 3. David Goodwill; 4. MariaCofer; 5. J.R. Williams; 6. Floyd Alvis; 7. Chad Nichols.

Winning Chassis/Engine: Beast/Esslinger



Montpeiler Motor Speedway Midget Series

All events held at Montpeiler Motor Speedway Speedway (Montpeiler, IN)

Date: 9/1/18                                    Cars Present: 32

Feature: 1. Chase Jones[Ray#33]; 2. Shane Hollingsworth[Hollingsworth#85]; 3. Michael Koontz[Koontz#17]; 4. Dakota Jackson[Koontz#17k]; 5. Aaron Leffel[Leffel#11]; 6. Chett Gherke[Moore#10]; 7. Nick Spiedel[Spiedel#21]; 8. Alex Watson[Watson#3] ; 9. Scott Orr[Orr#88] ; 10. Logan Arnold[Arnold#43] ; 11. Stratton Briggs; 12. Kyle May; 13. Bill Dunham; 14. Tyler Nelson; 15. Jon Steed; 16. Brian Karraker; 17. Gunnar Lucius ; 18. Chris Baue; 19. Mike Streicher; 20. Taylor Cox.

Winning Chassis/Engine: Spike/Mopar


Date: 8/19/18                                    Cars Present: 31

Feature: 1. Chase Jones[Ray#33] ; 2. Billy Wease [Wease#12] ; 3. Shane Hollingsworth [Hollingsworth#85] ; 4. Scott HunterHunter#24] ; 5. Chett Gherke [Moore#10] ; 6. Justin Dickerson [Dickerson#21] ; 7. Brad Strunk[Strunk#23] ; 8. Nick Spiedel [Spiedel#21] ; 9. Davey Ray [Sandy#16] ; 10. Stratton Briggs[Briggs#71]; 11. Alex Watson; 12. Chris Baue; 13. Logan Arnold; 14. Corey Guingrich; 15. Aaron Leffel; 16. Jon Steed; 17. Scott Orr; 18. Kyle May ; 19. Kevin Blue ; 20. Thomas Hessel

Winning Chassis/Engine: Spike/Mopar


Date: 7/14/18                                    Cars Present: 25

Feature: 1. 33-Chase Jones[Ray#33]; 2. 10-Davey Ray[Moore#10] ; 3. Braydon Willmington [Willmington#89] ; 4. 35-Chris Baue [Baue#35] ; 5. 71-Stratton Briggs [Briggs#71] ; 6. Nick Spiedel [Spiedel#21] ; 7. Justin Dickerson [Dickerson#21] ; 8. Logan Arnold[Arnold#43] ; 9. Kyle May [May#39] ; 10. Bill Dunham [Dunham#84] ; 11. Corey Guingrich; 12. Jon Steed; 13. Alex Watson; 14. Taylor Cox ; 15. Zach Hampton; 16. Michael Koontz; 17. Kevin Blue; 18. Aaron Leffel; 19. Brandon Watson[15] ; 20. Jon Watson.

Winning Chassis/Engine: Spike/Mopar



NEMA

Race: NEMA

Date:  6/27/18                            Sanctioning Body: NEMA

Track: Seekonk Speedway    Location: Seekonk, MA          Cars Present: 12

Fast Time: not held

Feature: 1. Randy Cabral; 2. Todd Bertand; 3. Avery Stoehr; 4. Paul Scally; 5. Jim Chambers; 6. Sammy Swindell; 7. Doug Cleveland; 8. Bethany Stoehr; 9. Matt O'Bein; 10. Andy Lutz; 11. Justin Bonsignore; 12. Alvy Ovitt.

Winning Chassis/Engine:  Linbald/Esslinger


Race: NEMA

Date:  6/16/18                 Sanctioning Body: NEMA

Track: Star Speedway    Location: Epping, NH           Cars Present: 13

Fast Time: not held

Feature: 1. Randy Cabral; 2. Jim Chambers; 3. John Zych Jr.; 4. Todd Bertrand; 5. Alan Chambers; 6. Paul Scally; 7. anthony Nocella; 8. Pete Pernisiglio; 9. Bethany Stoehr; 10. Avery Stoehr; 11. Doug Cleveland; 12. Matt O'Brein.

Winning Chassis/Engine:  Linbald/Esslinger


Race: NEMA

Date:  6/9/18                              Sanctioning Body: NEMA

Track: Riverhead Speedway    Location: Riverhead, NY           Cars Present: 11

Fast Time: not held

Feature: 1. Avery Stoehr; 2. Randy Cabral; 3. Todd Bertrand; 4. Jim Chambers; 5. John Zych Jr.; 6. Alan Chambers; 7. Doug Clevleand; 8. Pete Pernisglio; 9. Ben Mikitarian; 10. Matt Janisch; 11. Harry Weed III.

Winning Chassis/Engine:  Linbald/Esslinger


Race: NEMA

Date:  5/26/18                            Sanctioning Body: NEMA

Track: Wiscasset Speedway    Location: Wiscasset, NH           Cars Present: 10

Fast Time: not held

Feature: 1. John Zych Jr.; 2. Randy Cabral; 3. Jim Chambers; 4. Lou Cicconi; 5. Alan Chambers; 6. Mike Horn; 7. Bethany Stoehr; 8. Paul Scally; 9. Doug Clevleand; 10. Avery Stoehr.

Winning Chassis/Engine:  Drinan/Esslinger


Race: NEMA

Date:  5/5/18                        Sanctioning Body: NEMA

Track: Waterford Speedbowl    Location: Waterford, CN           Cars Present: 11

Fast Time: not held

Feature: 1. Paul Scally; 2. Randy Cabral; 3. Todd Bertrand; 4. Jim Chambers; 5. Avery Stoehr; 6. Alan Chambers; 7. Doug Cleveland; 8. Matt O'Brein; 9. Pete Pernisiglio; 10. Keith Rocco; 11. John Zych Jr..

Winning Chassis/Engine:  Drinan/Esslinger



POWRi/All Star

All events held at Valley Speedway (Grain Valley, MO)


Date: 9/1/18     Cars Present: 13

Feature: 1. Wesley Smith; 2. Chad Winfrey; 3. Luke Hoawrd; 4. Pat Schudy; 5. Dustin Gilbert; 4. Morgan Frewaldt; 5. Mark Billings; 6. A.J. Gilbert; 7. Jay Taylor; 8. Bill Allen; 9. Chad Frewaldt; 10. Mike Epperson; 11. Broc Hunnell.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Gaerte


Date: 8/18/18     Cars Present: 10

Feature: 1. Chade Winfrey; 2. Chad Shields; 3. Dustin Gilbert; 4. Morgan Frewaldt; 5. Mark Billings; 6. A.J. Gilbert; 7. Jay Taylor; 8. Bill Allen; 9. Chad Frewaldt; 10. Mike Epperson; 11. Broc Hunnell.

Winning Chassis/Engine:  Boss/Fontana


Date: 8/11/18     Cars Present: 9   

Feature: 1. Chad Winfrey; 2. Chase Porter; 3. Luke Howard; 4. Dustin Gilbert; 5. A.J. Gilbert; 6. Morgan Frewaldt; 7. Mark Billings; 8. Chad Frewaldt; 9. Bill Allen.

Winning Chassis/Engine:  Boss/Fontana


Date: 7/27/18     Cars Present: 10   

Feature: 1. Chad Shields; 2. Riley Kreisell; 3. Dustin Gilbert; 4. A.J. Gilbert; 5. Chad Frewaldt; 6. Mark Billings; 7. Kyle Lewis; 8. Mike Epperson; 9. Jay Taylor 10. Luke Howard.

Winning Chassis/Engine:  Stealth/Fontana


Date: 6/30/18     Cars Present: 8   

Feature: 1. Broc Hunnell; 2. Chase Porter; 3. Chad Winfrey; 4. Dustin Gilbert; 5. A.J. Gilbert; 6. Mark Billings; 7. Bill Allen; 8. Mike Epperson.

Winning Chassis/Engine:  TripleX/Esslinger


Date: 6/16/18     Cars Present: 9   

Feature: 1. Wesley Smith; 2. Chad Winfrey; 3. Chad Shields; 4. Morgan Frewaldt; 5. A.J. Gilbert; 6. Bill Allen; 7. Mike Epperson; 8. Dustin Gilbert; 9. Kyle Lewis.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Gaerte


Date: 5/26/18     Cars Present: 10   

Feature: 1. Chase Porter; 2. Broc Hunnell; 3. dustin Gilbert; 4. Morgan Frewaldt; 5. A.J. Gilbert; 6. Bill Allen; 7. Mike Epperson; 8. Chad Winfrey; 9. Chad Frewaldt; 10. Danny Frye III

Winning Chassis/Engine:  Stealth/Fontana


Date: 5/12/18     Cars Present: 9   

Feature: 1. Wesley Smith; 2. Chad Winfrey; 3. A.J. Gilbert; 4. Mark Billings; 5. Bill Allen; 6. Chase Porter; 7. Mike Epperson; 8. Jason Walls.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Gaerte


Date: 4/28/18     Cars Present: 9   

Feature: 1. Chad Frewaldt; 2. Chad Winfrey; 3. Jason Walls; 4. A.J. Gilbert; 5. Merrill Lamb; 6. Morgan Frewaldt; 8. Bill Allen.

Winning Chassis/Engine:  Beast/Fontana



(There is a slight issue with page redesign that will be corrected on/ or by Sunday Sept. 9 POWRi event finishes could not be imported onto this page, NMDOTY points from all these events are included indrivers point total, just finishes not displayed.)
POWRi National

POWRi West

Rocky Mountain (RMMRA)/POWRi


USAC National

Race: Pennsylvania Midget Week

Date: 8/5/18                                     Sanctioning Body: USAC National/USAC Eastern

Track: BAPS Speedway                Location: York Haven, PA           Cars Present: 21

Fast Time: Spencer Bayston

Feature: 1. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 2. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 3. Brady Bacon (FMR#76), 4. Alex Bright (Bright#77), 5. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 6. Andrew Layser (10), 7. Adam Pierson (Mancini#74), 8. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 9. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 10. Shawn Jackson (Jackson#7), 11. Jason Rice (17), 12. Kenny Miller (15), 13. Kyle Craker (9), 14. Tyler Courtney (19), 15. Ethan Mitchell (14), 16. Brayton Lynch (13), 17. Ryan Wilson (16), 18. Brett Conkling (18), 19. Justin Grant (4).

Winning Chassis/Engine:  Spike/Toyota


Race: Pennsylvania Midget Week

Date: 8/4/18                                                    Sanctioning Body: USAC National/USAC Eastern

Track: Lanco's Clyde Martin Mem. Speedway    Location: Newanstown, PA    Cars Present: 24

Fast Time: Spencer Bayston

Feature: 1. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 2. Alex Bright (Bright#77), 3. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 4. Adam Pierson (Mancini#74), 5. Brady Bacon (FMR#76), 6. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 7. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 8. Andrew Layser (Bright#35), 9. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 10. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 11. Chad Boat, 12. Kenny Miller, 13. Brayton Lynch, 14. Ethan Mitchell, 15. Tommy Kunsman, 16. Shawn Jackson, 17. Jason Rice, 18. Brenden Bright, 19. Timmy Buckwalter, 20. Kevin Woody, Jr., 21. Kevin Thomas, Jr., 22. Kenney Johnson.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: USAC National

Date: 7/15/17                                       Sanctioning Body: USAC National

Track: Sweet Springs Motorplex        Location: Sweet Springs, MO           Cars Present: 40

Fast Time: Logan Seavey

Feature: 1. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 2. Cole Bodine (Clauson/Marshall#39), 3. Ryan Robinson (Kunz/Curb-Agajanian#71), 4. Brady Bacon (FMR#76), 5. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 6. Christopher Bell (Kunz/Curb-Agajanian#21), 7. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 8. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 9. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 10. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 11. Kevin Thomas, Jr., 12. Sam Johnson, 13. Zach Daum, 14. Jerry Coons, Jr., 15. Brayton Lynch, 16. Tucker Klaasmeyer, 17. Holly Shelton, 18. Riley Kreisel, 19. Tyler Thomas, 20. Zane Hendricks, 21. Kyle Craker, 22. Jake Neuman, 23. Karter Sarff, 24. Jason McDougal.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota


Race: Tuesday Night Thunder

Date: 7/14/18                                           Sanctioning Body: USAC National

Track: Jefferson County Speedway    Location: Fairbury, NE           Cars Present: 25

Fast Time: Logan Seavey

Feature: 1. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 2. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 3. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 4. Tanner Carrick ((Kunz/Curb-Agajanian#71), 5. Brady Bacon (FMR#76), 6. Jerry Coons, Jr. (Petry/Goff#25), 7. Jason McDougal (Petry/Goff#15), 8. Tyler Thomas (Thomas#91), 9. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#71),
10. Kyle Craker (FMR#76e), 11. Cole Bodine (16), 12. Chad Boat, 13. Brayton Lynch, 14. Sam Johnson, 15. Tyler Courtney, 16. Maria Cofer, 17. Dustin Weland, 18. Glenn Waterland, 19. Lance Bennett, 20. Zane Hendricks, 21. Blaze Bennett, 22. Curtis Spicer.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota


Race: Chad McDaniel Memorial

Date: 7/11/18                                     Sanctioning Body: USAC National

Track: Solomon Valley Raceway     Location: Beloit, KS           Cars Present: 27

Fast Time: Holly Shelton

Feature: 1. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 2. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 3. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 4. Jason McDougal (Petry/Goff#15), 5. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 6. Holly Shelton (Kunz/Curb-Agajanian#67k), 7. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 8. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 9. Kyle Craker (FMR#76e), 10. Tucker Klaasmeyer (Kunz/Curb-Agajanian#27), 11. Spencer Bayston, 12. Brady Bacon, 13. Ryan Robinson, 14. Jerry Coons, Jr. (12), 15. Maria Cofer, 16. Zane Hendricks, 17. Holley Hollan, 18. Cole Bodine, 19. Sam Johnson, 20. Dave Darland, 21. Tyler Thomas, 22. Shaun Shapel.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: USAC National

Date: 7/10/18                                  Sanctioning Body: USAC National

Track: Meeker Speedway             Location: Meeker, OK           Cars Present: 33

Fast Time: Christopher Bell

Feature: 1. Christopher Bell (Kunz/Curb-Agajanian#21), 2. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 3. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71), 4. Jerry Coons, Jr. (Petry-Goff#25), 5. Brady Bacon (FMR#76), 6. Justin Grant (Clauson/Masrshall#17), 7. Jason McDougal (Petry-Goff#15), 8. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 9. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 10. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 11. Chad Boat, 12. Holly Shelton, 13. Ryan Robinson, 14. Tucker Klaasmeyer, 15. Tyler Thomas, 16. Brayton Lynch, 17. Jonathan Beason, 18. Cannon McIntosh, 19. Zane Hendricks, 20. Kyle Craker (16), 21. Cole Bodine, 22. Ace McCarthy, 23. Maria Cofer, 24. Dave Darland.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota


Race: USAC Indiana Midget Week

Date: 6/3/18                                     Sanctioning Body: USAC National

Track: Kokomo  Speedway    Location: Kokomo, IN         Cars Present: 29

Fast Time: Rico Abreu 

Feature: 1. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 2. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97),
 3. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67),  (9), 4. Jason McDougal (Petry-Goff#15), 5. Tyler Thomas (Thomas#91), 6. Brady Bacon (FMR#76), 7. Zeb Wise (Clauson/Marshall#7), 8. Tucker Klaasmeyer ((Kunz/Curb-Agajanian#27), ), 9. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 10. Holly Shelton (Kunz/Curb-Agajanian#67K), 11. Sam Johnson, 12. Jerry Coons, Jr., 13. Justin Grant, 14. Alex Bright, 15. Tyler Courtney, 16. Ryan Robinson, 17. Chase Jones, 18. Tanner Thorson, 19. Brayton Lynch, 20. Tyler Nelson, 21. Justin Dickerson, 22. Tanner Carrick.

Winning Chassis/Engine: Bullet/Toyota


Race: USAC Indiana Midget Week

Date: 6/2/17                                     Sanctioning Body: USAC National

Track: Lawrenceburg  Speedway    Location: Lawrenceburg, IN         Cars Present: 25

Fast Time: Spencer Bayston 

Feature: 1. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97),  2. Tanner Thorson (Tri-C#3), 3. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 4. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 5. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 3), 6. Brady Bacon (FMR#76), 7. Rico Abreu (Kunz/Curb-Agajanian#21), 6), 8. Tyler Thomas (Thomas#91), 9. Logan Seavey ((Kunz/Curb-Agajanian#67), 10. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 11. Zeb Wise, 12. Jason McDougal, 13. Ryan Robinson, 14. Tucker Klaasmeyer, 15. Andrew Layser, 16. Ethan Mitchell, 17. Sam Johnson, 18. Matt Moore, 19. Zane Hendricks, 20. Justin Grant, 21. Alex Bright, 22. Brayton Lynch, 23. Jerry Coons, Jr., 24. Holly Shelton

Winning Chassis/Engine: Bullet by Spike/Toyota


Race: USAC Indiana Midget Week

Date: 5/31/18                                     Sanctioning Body: USAC National

Track: Lincoln Park Speedway        Location: Putnamville, IN         Cars Present: 32

Fast Time: Kevin Thomas Jr.

Feature: 1. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 2. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 3. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 4. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 5. Tanner Thorson (Tri-C#3), 6. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 7. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 8. Rico Abreu (Kunz/Curb-Agajanian#21), 9. Ryan Robinson (Kunz/Curb-Agajanian#71), 10. Jerry Coons, Jr. (Petry/Goff#25), 11. Brady Bacon, 12. Tanner Carrick, 13. Holly Shelton, 14. Jason McDougal, 15. Brayton Lynch, 16. Kevin Thomas, Jr., 17. Matt Moore, 18. Sam Johnson, 19. Alex Bright, 20. Tyler Thomas, 21. Tucker Klaasmeyer, 22. Jake Neuman, 23. Ethan Mitchell, 24. Zane Hendricks.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Toyota


Race: USAC Indiana Midget Week

Date: 5/29/18                                            Sanctioning Body: USAC National

Track: Montpeiler Motor Speedway        Location: Montpeiler, IN         Cars Present: 36

Fast Time: Kyle Larson

Feature: 1. Kyle Larson (Kunz/Curb-Agajanian#21k)  2. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 3. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 4. Jerry Coons, Jr. (Petry/Goff#25), 5. Kevin Thomas, Jr. (Dooling#63), 6. Tanner Thorson (Tri-C#3), 7. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 8. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 9. Rico Abreu (Kunz/Curb-Agajanian#21), 10. Ryan Robinson (Kunz/Curb-Agajanian#71), 11. Tyler Thomas, 12. Brady Bacon, 13. Chad Boat, 14. Alex Bright, 15 Jason McDougal, 16. Tanner Carrick, 17. Justin Grant, 18. Holly Shelton, 19. Tucker Klaasmeyer, 20. Chase Jones, 21. Kyle Craker, 22. Brayton Lynch, 23. Jake Neuman.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Toyota


Race: Kokomo Grand Prix

Date: 4/13/18                              Sanctioning Body: USAC National

Track: Kokomo Speedway        Location: Kokomo, IN         Cars Present: 34

Fast Time: Justin Grant

Feature: 1. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 2. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 3. Brady Bacon (FMR#76), 4. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 5. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 6. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 7. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 8. Thomas Meseraull (Dooling#63), 9. Ryan Robinson (Kunz/Curb-Agajanian#71), 10. Kevin Thomas Jr. (Petry/Goff#15), 11. Holly Shelton, 12. Tucker Klaasmeyer, 13. Dave Darland, 14. Andrew Felker, 15. Jerry Coons Jr., 16. Brayton Lynch, 17. Tanner Carrick, 18. Kyle Craker, 19. Gage Walker, 20. Alex Bright, 21. Tyler Thomas, 22. Chase Jones, 23. Kyle Schuett, 24. Matt Moore.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: Shamrock Classic

Date: 3/10/18                                     Sanctioning Body: USAC National

Track: Southern Illinois Center        Location: Duquoin, IL        Cars Present: 44

Fast Time: not held

Feature: 1. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 2. Brent Beauchamp (B&B#11), 3. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 4. Ryan Robinson (Kunz/Curb-Agajanian#71), 5. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 6. Dave Darland (SFH#68), 7. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 8. Gage Walker (Walker#7), 9. Terry Babb (18), 10. Daniel Robinson (McCreery#57), 11. Tanner Carrick, 12. Jake Neuman, 13. Matt Moore, 14. Brady Bacon, 15. Kevin Thomas, Jr., 16. Spencer Bayston, 17. Jerry Coons, Jr., 18. Tony Roney, 19. Tyler Thomas, 20. Tyler Nelson, 21. Josh Hawkins, 22. C.J. Leary.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota



USAC Eastern

Race: Pennsylvania Midget Week

Date: 8/5/18                                     Sanctioning Body: USAC National/USAC Eastern

Track: BAPS Speedway                Location: York Haven, PA           Cars Present: 21

Fast Time: Spencer Bayston

Feature: 1. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 2. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 3. Brady Bacon (FMR#76), 4. Alex Bright (Bright#77), 5. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 6. Andrew Layser (10), 7. Adam Pierson (Mancini#74), 8. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 9. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 10. Shawn Jackson (Jackson#7), 11. Jason Rice (17), 12. Kenny Miller (15), 13. Kyle Craker (9), 14. Tyler Courtney (19), 15. Ethan Mitchell (14), 16. Brayton Lynch (13), 17. Ryan Wilson (16), 18. Brett Conkling (18), 19. Justin Grant (4).

Winning Chassis/Engine:  Spike/Toyota


Race: Pennsylvania Midget Week

Date: 8/4/18                                                             Sanctioning Body: USAC National/USAC Eastern

Track: Lanco's Clyde Martin Mem. Speedway    Location: Newanstown, PA          Cars Present: 24

Fast Time: Spencer Bayston

Feature: 1. Zeb Wise (Clauson/Marshall#39), 2. Alex Bright (Bright#77), 3. Logan Seavey (Kunz/Curb-Agajanian#67), 4. Adam Pierson (Mancini#74), 5. Brady Bacon (FMR#76), 6. Tanner Carrick (Kunz/Curb-Agajanian#71k), 7. Justin Grant (Clauson/Marshall#17), 8. Andrew Layser (Bright#35), 9. Spencer Bayston (Kunz/Curb-Agajanian#97), 10. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 11. Chad Boat, 12. Kenny Miller, 13. Brayton Lynch, 14. Ethan Mitchell, 15. Tommy Kunsman, 16. Shawn Jackson, 17. Jason Rice, 18. Brenden Bright, 19. Timmy Buckwalter, 20. Kevin Woody, Jr., 21. Kevin Thomas, Jr., 22. Kenney Johnson.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: USAC Eastern

Date: 7/28/18                                  Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: BAPS Speedway                Location: York Haven, PA           Cars Present: 12

Fast Time: not held

Feature: 1. Alex Bright, 2. Adam Pierson, 3. Brenden Bright, 4. Ryan Wilson, 5. Andrew Layser, 6. Kenny Miller, 7. Shawn Jackson, 8. Brett Arndt, 9. Chris Dyson, 10. John Anderika.  

Winning Chassis/Engine:  Elite/Stanton SR11


Race: USAC  Eastern

Date: 7/20/18                                    Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: Big Diamond  Speedway      Location: Pottstown, PA             Cars Present: 15

Fast Time: not held

Feature: 1. Adam Pierson, 2. Alex Bright, 3. Johnny Smith, 4. Ryan Wilson, 5. Brenden Bright, 6. Andrew Layser, 7. Shawn Jackson, 8. Steven Drevicki, 9. John Anderika, 10. Brett Conkling, 11. Jason Rice, 12. Reed Salony, 13. Kenny Miller.

Winning Chassis/Engine: Spike/Esslinger


Race: USAC Eastern

Date: 7/7/18                                    Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: Linda's Speedway                 Location: Jonestown, PA             Cars Present: 14

Fast Time: Alex Bright

Feature: 1. Adam Pierson, 2. Alex Bright, 3. Andrew Layser, 4. Brett Arndt, 5. Brenden Bright, 6. Shawn Jackson, 7. Kenny Miller, 8. Ryan Wilson, 9. Jason Rice, 10. Brett Conkling, 11. John Anderika, 12. Tommy Kunsman Jr., 13. Reed Salony, 14. Ryan Greth.

Winning Chassis/Engine: Spike/Esslinger


Race: USAC Eastern

Date: 6/17/18                                  Sanctioning Body: USAC National/USAC Eastern

Track: BAPS Speedway                Location: York Haven, PA           Cars Present: 13

Fast Time: not held

Feature: 1. Alex Bright, 2. Steve Buckwalter, 3. Ryan Greth, 4. Kenny Miller, 5. Andrew Layser, 6. Steve Craig, 7. Jason Rice, 8. Brett Arndt, 9. Reed Salony, 10. Kevin Thomas Jr. 11. Ryan Wilson, 12. Brett Conkling, 13. Shawn Jackson

Winning Chassis/Engine:  Elite/Stanton SR11


Race: USAC  Eastern

Date: 6/8/18                                     Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: Bedford Speedway                 Location: Bedford PA             Cars Present: 10

Fast Time: not held

Feature: 1. Steven Drevicki, 2. Andrew Layser, 3. Kenny Miller, 4. Shawn Jackson, 5. Jason Rice, 6. Brett Conkling, 7. John Anderika, 8. Ryan Greth, 9. Alex Bright, 10. Reed Salony.

Winning Chassis/Engine:


Race: USAC  Eastern

Date: 5/18/18                                    Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: Big Diamond  Speedway      Location: Pottstown, PA             Cars Present: 13

Fast Time: not held

Feature: 1. Alex Bright, 2. Brett Arndt, 3. Steve Buckwalter, 4. Adam Pierson, 5. Ryan Greth, 6. Shawn Jackson, 7. Andrew Layser, 8. Johnny Smith, 9. Mike Meyers, 10. Brett Conkling, 11. Tim Buckwalter, 12. John Anderika, 13. Kenny Miller.

Winning Chassis/Engine: Elite/Stanton SR11


Race: USAC  Eastern

Date: 4/21/18                                    Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: BAPS Speedway                 Location: York Haven, PA             Cars Present: 19

Fast Time: not held

Feature: 1. Alex Bright (Bright#77), 2. Adam Pierson (Mancini#74), 3. Tommy Kunsman Jr. (Kunsman#21), 4. Ryan Wilson (Wilson#29), 5. Shawn Jackson (Jackson#7), 6. Mark Lowery (Woodland#3), 7. Mike Meyers (Meyer#10), 8. Johnny Smith (Smith#4), 9. Steve Craig (Craig#55), 10. Andrew Layser (Bright#35), 11. Ryan Greth, 12. Reed Salony, 13. Josh Heckman, 14. Brett Conkling.

Winning Chassis/Engine: Elite/Stanton SR11


Race: The Groundbreaker

Date: 4/6/18                                    Sanctioning Body: USAC Eastern

Track: Linda's Speedway                 Location: Jonestown, PA             Cars Present: 8

Fast Time: not held

Feature: 1. Tommy Kunsman Jr., 2. Kenny Miller, 3. Shawn Jackson, 4. Daniel Robinson, 5. Lee Nardelli, 6. Mike Meyers, 7. Andrew Layser, 8. Ryan Greth.

Winning Chassis/Engine:



USAC Western States

Race: Louie Vermill Classic Night Two

Date: 9/2/17                                  Sanctioning Body: USAC Western

Track: Calistoga  Speedway       Location: Calistoga, CA             Cars Present: 13

Fast Time: Shane Golobic

Feature: 1. Shane Golobic, 2. Michael Faccinto, 3. Ryan Bernal, 4. Alex Schutte, 5. Robby Josett, 6. Robert Dalby, 7. David Prickett, 8. Ronnie Gardner, 9. C.J. Sarna, 10. Johnathon Henry, 11. Marvin Mitchell, 12. Randi Pankratz, 13. Kyle Beilman.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: Louie Vermill Classic Night One

Date: 9/1/17                                  Sanctioning Body: USAC Western

Track: Calistoga  Speedway       Location: Calistoga, CA             Cars Present: 16

Fast Time: Spencer Bayston

Feature: 1. Shane Golobic (Wood#17w), 2. Ronnie Gardner (Six8#68), 3. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28, 4. Robby Josett (Dodenhoff#9x), 5. David Prickett (Neverlift#24), 6. Marvin Mitchell (Mitchell#78), 7. Dustin Golobic (Wood#17d), 8. Michael Faccinto (Dodenhoff#9) 9. C.J. Sarna (Sarna#20), 10. Randi Pankratz (Pankratz#8), 11. Kyle Beilman, 12. Tanner Thorson, 13. Johnathon Henry, 14. Ryan Bernal, 15. Max Adams, 16. Robert Dalby.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: Bud Stanfield Memorial

Date: 8/11/18                                     Sanctioning Body: USAC Western

Track: Santa Maria Speedway         Location: Santa Maria, CA          Cars Present: 19

Fast Time: Damion Gardner 

Feature: 1. Damion Gardner (Rodela#25), 2. Robert Dalby (Dalby#4), 3. Ryan Bernal (JFM#73x), 4. Maria Cofer (Cofer#57), 5. Michael Faccinto (Dodenhoff#9), 6. Robby Josett (Josett#2), 7. Clayton Ruston (CR#7), 8. Daniel Anderson (Anderson#77), 9. C.J. Sarna (Sarna#20), 10. Randi Pankratz (Pankratz#8), 11. Tanner Thorson, 12. Alex Schutte, 13. David Prickett, 14. Shannon McQueen, 15. Frankie Guerrini, 16. Kyle Beilman, 17. Dylan Ito.

Winning Chassis/Engine: Spike/Toyota


Race: USAC Western/BCRA

Date: 7/21/18                                  Sanctioning Body: USAC Western/BCRA

Track: Petaluma  Speedway         Location: Petaluma, CA            Cars Present: 21

Fast Time: Clayton Rustin

Feature: 1. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28), 2. David Prickett (Neverlift#24), 3. Michael Faccinto (Dodenhoff#9), 4. Maria Cofer (Cofer#57), 5. Frankie Guerrini (F&F#63), 6. Robby Josett (Josett#2), 7. Geoff Ensign (Finkenbinder#3), 8. Randi Pankratz (Pankratz#8), 9. C.J. Sarna (Sarna#20), 10. Kyle Beilman (Beilman#31), 11. Marvin Mitchell, 12. Daniel Anderson, 13. Jackson Dukes, 14. Clayton Ruston, 15. Matt Sargent, 16. Ashley Hazleton-Heredia, 17. Shannon McQueen, 18. Ariel Biggs, 19. Robert Dalby, 20. J.R. Williams.

Winning Chassis/Engine: Spike/Toyota


Race: USAC Western

Date: 6/16/18                             Sanctioning Body: USAC Western

Track: Bakersfield  Speedway    Location: Bakersfield, CA             Cars Present: 22

Fast Time: Michael Faccinto 

Feature: 1. Michael Faccinto (Dodenhoff#9), 2. Jake Swanson (JFM#73X), 3. Robby Josett (Josett#2), 4. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28), 5. Robert Dalby (Dalby#4), 6. Cody Swanson (Campbell#71), 7. Frankie Guerrini (F&F#63), 8. Randi Pankratz (Pankratz#8), 9. C.J. Sarna (Sarna#20), 10. Shannon McQueen (McQueen#7), 11. Clayton Ruston, 12. Kyle Beilman, 13. Marvin Mitchell, 14. Ashley Heredia, 15. Tristan Guardino, 16. David Prickett, 17. Daniel Anderson, 18. Dylan Ito, 19. Sterling Cling, 20. Ronnie Gardner, 21. Ariel Biggs, 22. Bryan Drollinger.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Chevrolet


Race: USAC Western

Date: 4/28/18                                     Sanctioning Body: USAC Western

Track: Santa Maria Speedway         Location: Santa Maria, CA          Cars Present: 22

Fast Time: Robby Josett

Feature: 1. Michael Faccinto (Dodenhoff#9), 2. Cory Elliott (Elliott#11), 3. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28), 4. Robby Josett (Josett#2), 5. Ronnie Gardner (Dalby#14), 6. Shannon McQueen (McQueen#7), 7. David Prickett (Neverlift#22), 8. Robert Dalby (Dalby#4), 9. Clayton Ruston (CR#7), 10. Maria Cofer (Cofer#57), 11. Frankie Guerrini, 12. Randi Pankratz, 13. C.J. Sarna, 14. Dylan Ito, 15. Kyle Beilman, 16. Bryan Drollinger, 17. Marvin Mitchell, 18. Ryan Bernal, 19. Ron Hazelton, 20. Koen Shaw, 21. Britton Bock.

Winning Chassis/Engine: Spike/Chevrolet


Race: USAC Western

Date: 4/14/18                                     Sanctioning Body: USAC Western

Track: Santa Maria Speedway         Location: Tulare, CA          Cars Present: 20

Fast Time: Shannon McQueen

Feature: 1. Alex Schutte (Schutte/McElwee#28), 2. Austin Liggett (Finkenbinder#3), 3. Cory Elliott (Elliott#11), 4. Shannon McQueen (McQueen#7), 5. Robert Dalby (Dalby#4), 6. Ronnie Gardner (Sala#19), 7. Frankie Guerrini (F&F#63), 8. Clayton Ruston (CR#7), 9. Marvin Mitchell (Mitchell#68), 10. Dylan Ito (JFM#73), 11. C.J. Sarna, 12. Maria Cofer, 13. Ron Hazelton, 14. Matt Mitchell, 15. Robby Josett, 16. Ryan Bernal, 17. Bryan Drollinger, 18. Kyle Beilman, 19. David Prickett, 20. Michael Faccinto.

Winning Chassis/Engine: Spike/Toyota



Chili Bowl & Fort Wayne

Race: Chili Bowl -Championship Night

Date: 1/13/18                             Sanctioning Body: Open

Track: Tulsa Expo  Raceway    Location: Tulsa, Okla.              Cars Present: 345

Fast Time: not held 

Feature: 1. Christopher Bell, [Kunz/Curb/Agajanian#71); 2. Rico Abreu, [Kunz/Curb/Agajanian#97]; 3. Spencer Bayston, [Kunz/Curb/Agajanian#97K]; 4. 63-Tanner Thorson [Dooling#63]; 5. Ryan Bernal, [Clauson/Marshall#87]; 6. Brad Sweet [Dooling#63x]; 7. Justin Grant [Clauson/Marshall#39]; 8. Chase Johnson [Morris#71]; 9. Kevin Thomas Jr, [Heffner#27]; 10. Chad Boat [Tucker/Boat#84]; 11. Ryan Robinson; 12. Tyler Courtney; 13. Chris Windom; 14. Logan Seavey; 15. Shane Golobic; 16. Tom Harris; 17. Caleb Armstrong; 18. Billy Pauch Jr; 19. Kyle Larson; 20.Andrew Felker; 21. Tyler Thomas; 22. Tracy Hines; 23. Sammy Swindell; 24. Giovanni Scelzi.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota 


Race: Chili Bowl -Night Four

Date: 1/12/18                             Sanctioning Body: Open

Track: Tulsa Expo  Raceway    Location: Tulsa, Okla.              Cars Present: 86

Fast Time: not held 

Feature:  1. Justin Grant [Clauson/Marshall#39]; 2. Spencer Bayston, [Kunz/Curb/Agajanian#97k]; 3. Andrew Felker, [Felker#37]; 4. Damion Gardner, (Klatt#71]; 5. Kasey Kahne, [Kahne#67; 6. Chad Boat, [Tucker/Boat#84]; 7. Tim McCreadie, [Bondio#47x]; 8. Bricen James, [Herrera#45]; 9. Sheldon Haudenschild, [JFM#73]; 10. Dave Darland, [Gray#25]; 11. Ricky Stenhouse Jr.; 12. Ace McCarthy; 13. Sam Hafertepe Jr.; 14. Matt Mitchell; 15. D.J. Netto; 16. Brent Beauchamp; 17. Davey Ray; 18. Daryn Pittman; 19. David Budres; 20. Clinton Boyles; 21. Tucker Klaasmeyer; 22. Alex Schutte; 23. Thomas Meseraull; 24. Nick Knepper.

Winning Chassis/Engine:  Spike/Stanton SR11


Race: Chili Bowl -Night Three

Date: 1/11/18                             Sanctioning Body: Open

Track: Tulsa Expo  Raceway    Location: Tulsa, Okla.              Cars Present: 87

Fast Time: not held 

Feature: 1. Christopher Bell [Kunz/Curb/Agajanian#71W]; 2. Shane Golobic [Clauson/Marshall/Wood#17]; 3. Chase Johnson, [Morris#71]; 4. Tracy Hines [Hines#24]; 5. Caleb Armstrong [Daughtery#49]; 6. Ryan Bernal [Clauson/Marshall#87]; 7. Billy Pauch Jr, [Bright#77p]; 8. Matt Sherrell [Harris#2]; 9. Tim Crawley [James#4]; 10. Jerry Coons Jr. [Wilke#5; 11. Tanner Thorson; 12. David Gravel; 13. Roger Crockett; 14. 39-Michael Pickens; 15. Steve Buckwalter; 16. Jac Haudenschild; 17. Holly Shelton; 18. C.J. Leary; 19. Hudson O'Neal; 20. Mike Hess; 21. Cory Elliott; 22. Gage Walker; 23. Danny Stratton; 24. Tyler Edwards.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota 


Race: Chili Bowl -Night Two

Date: 1/10/18                            Sanctioning Body: Open

Track: Tulsa Expo  Raceway    Location: Tulsa, Okla.              Cars Present: 85

Fast Time: not held 

Feature: 1. Rico Abreu [Kunz/curb/Agajanian#97]; 2. Tyler Thomas [Thomas#91]; 3. Kevin Thomas Jr. [Heffner#27]; 4. Sammy Swindell [Swindell#1]; 5. Chris Windom [Clauson/Marshall#35]; 6. Ryan Robinson [Kunz/Curb/Agajanian#71]; 7. Jason McDougal, [Factor1#73]; 8. J.J. Yeley [MTY#2]; 9. Gary Taylor [Loyet#05T]; 10. Jeb Sessums (Harris#2d]; 11. Harley Hollan; 12. Zac Taylor; 13. Brady Bacon; 14. Austin Liggett; 15. Colby Copeland; 16. Brian Shirley; 17. Chase Stockon; 18. Jake Swanson; 19. 75-Bryan Stanfill 20. David Prickett; 21. Alex DeCamp; 22. Ryan Smith; 23. Donny Schatz 24. Parker Price-Miller.

Winning Chassis/Engine:  BBullet by Spike/Toyota 


Race: Chili Bowl -Night One

Date: 1/9/18                               Sanctioning Body: Open

Track: Tulsa Expo  Raceway    Location: Tulsa, Okla.              Cars Present: 86

Fast Time: not held 

Feature:.1. Kyle Larson, [Larson/Kunz/Curb/Agajanian#01]; 2. Brad Sweet, [Dooling#63D]; 3. Tyler Courtney, [Clauspn/Marshall#7]; 4. Tom Harris, [Klatt#4]; 5. Logan Seavey [Kunz/Curb/Agajanian#67]; 6. Giovanni Scelzi, (Clauson/Marshall#57]; 7. Jake Neuman, [Newman#3]; 8. Brad Loyet, [Loyet#05]; 9. Scott Evans, [Evans#118]; 10. Justin Peck [Irwin#7]; 11. Alex Bright; 12. Justin Allgaier; 13. Joe B. Miller; 14. R.J. Johnson, [11]; 15. Justin Melton; 16. Zach Daum; 17. Kyle Jones; 18. Dustin Golobic; 19. Kyle Hirst; 20. David Camfield; 21. Travis Rilat; 22. Joe Stornetta; 23. Dillon Welch; 24. Chris Andrews.

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota 


Race: Rumble in Ft. Wayne-Night Two

Date:  12/30/17                                            Sanctioning Body: Open

Track: Memorial Coliseum Expo Center    Location: Ft. Wayne, Ind.   Cars Present: 28

Fast Time: not held

Feature: 1. Nick Hamilton (Hamilton#32), 2. Kyle O’Gara (SFHRD#67),  3. Kody Swanson (Speed#8),  4. Bryan Nuckles (Nuckles#59), 5. Travis Welpott (Welpott#18), 6. Tony Stewart (TSR#2) 7. Billy Wease (Burrow#99), 8. Kyle Hamilton (3k#6) 9. Matt Westfall (Ryder#9), 10. Jim Anderson (Anderson#36), 11. Cap Henry 12. Mike Fedorcak 13. Chance Rice 14. Austin Nemire 15. Joe Liguori 16. Geoff Kaiser.

Winning Chassis/Engine: Spike/Esslinger 


Race: Rumble in Ft. Wayne-Night One

Date:  12/29/17                                             Sanctioning Body: Open

Track: Memorial Coliseum Expo Center    Location: Ft. Wayne, Ind.   Cars Present: 32

Fast Time: not held

Feature: 1. Russ Gamester (#46-Gamester), 2. Mike Fedorcak (TSR#97), 3. Bryan Nuckles (Nuckles#59), 4. Joe Liguori Williams#8), 5. Kyle Hamilton, 6. Kody Swanson, 7. Billy Wease (Burrow#99), 8. Matt Westfall (Ryder#9), 9. Nick Hamilton (Hamilton#32), 10. Austin Nemire (O’Connell#19), 11. Kyle O’Gara, 12. Geoff Kaiser, 13. Tony Stewart, 14. Cap Henry, 15. Tyler Fitzpatrick, 16. Jim Anderson.

Winning Chassis/Engine:  King/Autocraft 


Race: Junior Knepper Memorial

Date:  12/16/17                            Sanctioning Body: USAC Spl. event

Track: Southern Illinois Center    Location: DuQuoin, Ill.   Cars Present:  59

Fast Time: not held

Feature: 1. Christopher Bell (Kunz/Curb/Agajanian#21), 2. Chase Briscoe (Briscoe#5), 3. Shane Golobic, 4. Chad Boat (Tucker/Boat#84), 5. Justin Grant (Clauson/Marshall#39), 6. Dillon Welch (PPM#99), 7. Tanner Berryhill (Tucker/Boat#17), 8. Parker Price-Miller (PPM#9), 9. Tanner Carrick (Kunz/Curb/Agajanian#71k), 10. Tyler Courtney (Clauson/Marshall#7), 11. Tony Bruce Jr., 12. Daniel Robinson, 13. Tim Crawley, 14. Zeb Wise, 15. Trey Marcham, 16. Tyler Nelson, 17. Shane Cottle, 18. Justin Peck, 19. Tony Roney, 20. Ricky Stenhouse Jr., 21. Jake Neuman

Winning Chassis/Engine:  Bullet by Spike/Toyota


                              Copyright © 2000 Gapinski Racing Enterprises. All Rights Reserved.

Follow Us on Facebook Twitter